Dolzarb 90 kun loyihasi doirasida sport musobaqalari o‘tkazildi
📍 Yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish, sog‘lom turmush tarzini qaror toptirish va sportga bo‘lgan qiziqishini oshirish maqsadida, "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti tashabbusi bilan mahalladagi yoshlar o‘rtasida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida shaxmat va stol tennisi bo‘yicha sport musobaqalari tashkil etildi.
🎯 Musobaqalarda ishtirok etgan mahalla-yoshlar o‘zlarining mantiqiy fikrlash salohiyati, epchilligi va jamoaviylik ko‘nikmalarini namoyon etdilar. Tadbir davomida sog‘lom raqobat muhitida o‘zaro hurmat, do‘stlik va faollik ustuvor bo‘ldi.
🏆 G‘olib va faol ishtirokchilarga esdalik sovg‘alari topshirildi.
🔹 Bunday tadbirlar yoshlarda sportga bo‘lgan qiziqishni yanada kuchaytiradi, ularni yuksak maqsadlar sari ilhomlantiradi va jamiyatda sog‘lom muhitni mustahkamlashga xizmat qiladi.

Спортивные соревнования, прошедшие в рамках проекта «Актуальные 90 дней»
📍В целях содержательного проведения свободного времени молодежи, приобщения ее к здоровому образу жизни, а также повышения ее интереса к спорту по инициативе Национального исследовательского университета «TИИИМСХ» в рамках проекта «Актуальные 90 дней» среди молодежи махалли были организованы спортивные соревнования по шахматам и настольному теннису.
🎯 Молодежь махалли, принявшая участие в соревнованиях, продемонстрировала свое логическое мышление, ловкость и навыки командной работы. В ходе мероприятия приоритетами были взаимное уважение, дружба и активность в атмосфере здорового соперничества.
🏆 Победителям и активным участникам были вручены памятные призы.
🔹 Подобные мероприятия еще больше повышают интерес молодежи к спорту, вдохновляют ее на достижение высоких целей и служат укреплению здоровой среды в обществе.