2025-yilning 18-iyul kunida “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti huzuridagi Aniq fanlarga ixtisoslashtirilgan maktabda o‘quvchilar ishtirokida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, jismoniy faollikni oshirish hamda o‘quvchilar o‘rtasida o‘zaro do‘stona muhitni kuchaytirish maqsadida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida futbol musobaqalari tashkil etildi.
Musobaqalarda maktabning turli sinf o‘quvchilaridan tuzilgan jamoalar ishtirok etdi. Har bir jamoa o‘zining g‘alabaga bo‘lgan ishtiyoqi, jamoaviy harakati va sportga bo‘lgan qiziqishini namoyon etdi. O‘yinlar shiddatli va murosasiz kurashlarga boy bo‘lib, tomoshabinlarga haqiqiy futbol muhitini taqdim etdi.
Musobaqalar o‘quvchilarda nafaqat sportga bo‘lgan mehrni, balki jamoada ishlash ko‘nikmasini, sog‘lom raqobat muhitini shakllantirishda muhim o‘rin tutdi.
Mazkur futbol musobaqasi “Dolzarb 90 kun” dasturining yoshlar salomatligi va faol hayot tarzini targ‘ib qilishga qaratilgan amaliy tashabbuslaridan biri bo‘ldi.

В рамках программы «Актуальные 90 дней» в специализированной школе с углубленным изучением точных наук при НИУ «ТИИИМСХ» прошли футбольные соревнования
19.07.2025
18 июля 2025 года в специализированной школе с углубленным изучением точных наук при НИУ «ТИИИМСХ» в рамках программы «Актуальные 90 дней» в целях пропаганды здорового образа жизни, повышения физической активности и укрепления дружеской атмосферы среди учащихся были организованы футбольные соревнования.
В соревнованиях приняли участие команды, сформированные из учащихся разных классов школы. Каждая команда продемонстрировала свою страсть к победе, командные действия и интерес к спорту.
Соревнования сыграли важную роль в развитии у учащихся не только любви к спорту, но и навыков командной работы, здоровой конкурентной среды.
Данные соревнования стали одной из практических инициатив программы «Актуальные 90 дней», направленной на укрепление здоровья и формирование активного образа жизни молодежи.