4-dekabr kuni "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti qoshidagi "Toshkent xalqaro uyi" akademik litseyida ERASMUS+ GDCAU loyihasi doirasida tashkil etilgan navbatdagi o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi. Seminarni universitetning "Menejment va turizm" kafedrasi katta o‘qituvchisi D. Shavqidinova "Barqaror rivojlanish maqsadlarini ta’limga integratsiyalash" mavzusida olib bordi.
Seminarda akademik litseyning 15 nafar o‘qituvchisi ishtirok etib, Barqaror rivojlanish maqsadlari (BRM) ning ahamiyati va dolzarbligi haqida qimmatli ma’lumotlarga ega bo‘ldi. Ishtirokchilar ta’lim jarayoniga BRM tushunchalarini kiritish, o‘quvchilarning xabardorligini oshirish, resurslardan foydalanish samaradorligini oshirish, ekologik savodxonlikni kuchaytirish, ta’lim orqali adolatli va barqaror jamiyatni shakllantirish yo‘llarini o‘rgandilar.
Seminarda ma’ruzalar, munozaralar va interaktiv tadbirlar o‘tkazildi. Tadbir yakunida o‘qituvchilar o‘z fanlari bo‘yicha yangi olingan bilimlarni qo‘llashga va BRMga yo‘naltirilgan yondashuvlarni o‘qitish amaliyotiga faol joriy etishga kelishib oldilar.

Реализация Целей устойчивого развития в сфере образования продолжается в рамках проекта ERASMUS+ GDCAU
4 декабря в Академическом лицее "Ташкентский международный дом" при Национальном исследовательском университете "ТИИИМСХ" состоялся очередной учебный семинар, организованный в рамках проекта ERASMUS+ GDCAU. Workshop был проведен старшим преподавателем кафедры менеджмента и туризма Университета Д. Шавкидиновой на тему "Интеграция целей устойчивого развития в образование."
В семинаре приняли участие 15 преподавателей академического лицея, которые получили ценные знания о важности и актуальности Целей устойчивого развития (ЦУР). Участники изучили способы включения концепций ЦУР в учебный процесс, повышения осведомленности учащихся, содействия эффективности использования ресурсов, укрепления экологической грамотности и формирования справедливого и устойчивого общества посредством образования.
На семинаре прошли лекции, дискуссии и интерактивные мероприятия. К концу мероприятия преподаватели договорились применять полученные новые знания по своим предметам и активно интегрировать ЦУР-ориентированные подходы в свою преподавательскую практику.