Olmaota shahrida "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti ishtirokida LESLIE loyihasining sayyor uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
2025-yil 4–5 dekabr kunlari Qozog‘istonning Olma-Ota shahrida Erasmus+ LESLIE loyihasi bo‘yicha navbatdagi uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Tadbir Al-Farabi nomidagi Qozog‘iston Milliy universiteti mezbonligida o‘tkazilib, unda Yevropa va Markaziy Osiyodagi bir nechta oliy ta’lim muassasalaridan vakillar ishtirok etdi.
Mazkur uchrashuvda “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universitetidan Sh. Raxmonov va I. Bozarovlar qatnashib, universitet nomidan faol ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida loyiha doirasida amalga oshirilayotgan ishlanmalar, mikro-kvalifikatsiyalarni joriy etish tajribalari, shuningdek, ta’lim sifati va onlayn o‘quv vositalarini rivojlantirish bo‘yicha umumiy g‘oyalar muhokama qilindi. Shuningdek, ishtirokchilar kelgusida bajarilishi rejalashtirilgan vazifalar yuzasidan fikr almashdilar.

В Алматы состоялась выездная встреча проекта LESLIE с участием Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ"
4-5 декабря 2025 года в Алматы, Казахстан, состоялась очередная встреча по проекту Erasmus+ LESLIE. Мероприятие прошло под эгидой Национального университета Казахстана имени аль-Фараби, в котором приняли участие представители нескольких высших учебных заведений Европы и Центральной Азии.
На данной встрече от Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" выступил Ш. Рахмонов и И. Бозаров приняли активное участие от имени университета.
В ходе встречи обсуждались разработка, реализуемая в рамках проекта, опыт внедрения микро-квалификаций, а также общие идеи по качеству образования и развитию онлайн-инструментов обучения. Участники также обменялись мнениями о задачах, которые планируется выполнить в будущем.
В завершение мероприятия для гостей была организована краткая экскурсия по кампусу КазНУ имени аль-Фараби. Подобные встречи в рамках проекта LESLIE способствуют дальнейшему укреплению регионального сотрудничества.