8-dekabr — Konstitutsiya kuniga bag‘ishlangan tantanali tadbir
Joriy yil 6-dekabr kuni universitetning Madaniyat saroyida 8-dekabr — O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kunga bag‘ishlangan tantanali tadbir yuqori saviyada tashkil etildi. Tadbirga bag‘rikenglik, qonun ustuvorligi va fuqarolik mas’uliyati kabi ezgu g‘oyalar ruhi singdirildi.
Tadbirni universitet rektori B. Mirzayev ochib, Konstitutsiyamiz ahamiyati, uning mamlakat taraqqiyoti va yoshlar hayotidagi o‘rni haqida fikr yuritdi. Shu bilan birga, tadbir ishtirokchilari uchun ma’naviy-ma’rifiy dasturlar, sahnaviy chiqishlar va qomusimiz targ‘ibotiga qaratilgan taqdimotlar namoyish etildi.
Ushbu bayramona uchrashuv barcha qatnashchilarda yurtga muhabbat, qonunga hurmat va mas’uliyat tuyg‘ularini yanada mustahkamladi.

Торжественное мероприятие, посвященное 8 декабря - Дню Конституции
6 декабря этого года во Дворце культуры университета на высоком уровне было организовано торжественное мероприятие, посвященное 8 декабря - Дню принятия Конституции Республики Узбекистан. Мероприятие было проникнуто духом таких благородных идей, как толерантность, верховенство закона и гражданская ответственность.
Мероприятие открыл ректор университета Б. Мирзаев, который рассказал о значении нашей Конституции, ее роли в развитии страны и жизни молодежи. Кроме того, для участников мероприятия были представлены духовно-просветительские программы, сценические выступления и презентации, направленные на продвижение нашей Конституции.
Праздничная встреча еще больше укрепила у всех участников чувство любви к Родине, уважения к закону и ответственности.