Gidrotexnika qurilishi fakultetida “Karyera kuni” tadbiri o‘tkazildi
2025-yil 11-dekabr kuni soat 10:00 da B-binoning 3-qavatidagi majlislar zalida Gidrotexnika qurilishi fakulteti 4-bosqich talabalari uchun “Karyera kuni” tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirda fakultet dekani, kafedra mudirlari, tegishli bo‘linmalar mas’ullari hamda “Suvloyha” MCHJ, “Texnopark” MCHJ va Toshkent GESlar kaskadi xodimlar bo‘limi rahbarlari ishtirok etdi. Mehmonlar tomonidan talabalar uchun ishlab chiqarish amaliyoti va stajirovka jarayonlari, bitiruvchilarni ishga qabul qilish tartibi, mavjud bo‘sh ish o‘rinlari, mehnat bozori talablari hamda karyera istiqbollari yuzasidan batafsil ma’lumotlar taqdim etildi.
Shuningdek, tadbir davomida talabalar amaliyot o‘tash tartibi, ishga kirish jarayonida talab etiladigan hujjatlar, mehnatga haq to‘lash tizimi hamda tegishli korxonalarga murojaat qilish mexanizmlari bo‘yicha o‘zlarini qiziqtirgan savollarni yo‘lladilar. Tashkilot mutaxassislari tomonidan berilgan barcha savollarga asoslantirilgan, batafsil javoblar taqdim etildi.

На факультете гидротехнического строительства состоялось мероприятие "День карьеры"
11 декабря 2025 года в 10:00 в конференц-зале на 3-м этаже здания Б прошло мероприятие "День карьеры" для студентов 4-го курса факультета гидротехнического строительства.
В мероприятии приняли участие декан факультета, заведующие кафедрами, ответственные сотрудники соответствующих подразделений, а также руководители ООО "Сувлойха", ООО "Технопарк" и отдела кадров каскада Ташкентских ГЭС. Гости предоставили студентам подробную информацию о производственной практике и процессах стажировки, порядке приема на работу выпускников, имеющихся вакансиях, требованиях рынка труда и карьерных перспективах.
Также в ходе мероприятия студенты задали интересующие их вопросы о порядке прохождения практики, документах, необходимых при приеме на работу, системе оплаты труда и механизмах обращения в соответствующие предприятия. На все вопросы, заданные специалистами организации, были даны обоснованные, подробные ответы.
Мероприятие "День карьеры" послужило платформой, имеющей важное практическое значение для профессионального развития студентов, подготовки к рынку труда и определения направлений будущей деятельности.