Yoshlar tarbiyasida oila va mahallaning o‘rni
2025-yil 12-dekabr kuni Yashnobod tumanidagi “PARVOZ” mahallasida tarbiyasi og‘ir bo‘lgan yoshlar bilan profilaktik va tarbiyaviy yo‘nalishda suhbat tashkil etildi. Mazkur uchrashuv mahalla faollari va Z.Xafizova.ishtirokida suhbat o‘tkazildi. PARVOZ MFY raisi A.Shukurov so‘zga chiqib, yoshlar tarbiyasi haqida gapirib o‘tdi.
Suhbat davomida yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, huquqbuzarliklarning oldini olish, sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, ta’lim va kasbga yo‘naltirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Shuningdek, yoshlarning muammolari tinglanib, ularga amaliy tavsiyalar berildi.

Роль семьи и махалли в воспитании молодежи
12 декабря 2025 года в махалле "ПАРВОЗ" Яшнабадского района была организована профилактическая и воспитательная беседа с молодежью с трудным воспитанием. Встреча прошла с участием активистов махалли и З. Хафизовой. Председатель МСГ "ПАРВОЗ" А.Шукуров выступил с речью и рассказал о воспитании молодежи.
В ходе беседы особое внимание было уделено содержательной организации досуга молодежи, профилактике правонарушений, формированию здорового образа жизни, образованию и профессиональной ориентации. Также были выслушаны проблемы молодежи и даны практические рекомендации.
По итогам мероприятия были высказаны соответствующие предложения по регулярной организации подобных встреч и активному вовлечению молодежи в общественную жизнь.