Jurayev Kurbon Hafiz o‘g‘lining texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Jurayev Kurbon Hafiz o‘g‘lining 11.00.07 – “Geoinformatika” ixtisosligi bo‘yicha “Masofadan zondlash ma’lumotlari asosida o‘rmon o‘simliklari degradatsiyasini geofazoviy tahlil qilish usulini takomillashtirish (Zomin milliy bog‘ davlat o‘rmon xo‘jaligi misolida)” mavzusidagi texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.Т.10.08 raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil 20-iyun kuni soat 13:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.
Manzil: 100000, Toshkent shahar, Qori Niyoziy ko‘chasi, 39-uy. “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti.

О защите диссертационной работы доктора философии (PhD) по техническим наукам Жураев Курбон
Защита диссертации Жураева Курбона Хафиз угли на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам на тему "Совершенствование метода геопространственного анализа деградации лесной растительности на основе данных дистанционного зондирования (на примере Зааминского национального парка и государственного лесного хозяйства) " по специальности 11.00.07 - "Геоинформатика" состоится 20 июня 2026 года в 13:00 на заседании Научного совета PhD.03/30.12.2019.Т.10.08 по присуждению ученых степеней при Национальном исследовательском университете "Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства."
Адрес: 100000, г. Ташкент, ул. Кары-Ниязи, 39. Национальный исследовательский университет "Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства."