"Yurisprudensiya" yo‘nalishi talabalari “Senator va yoshlar” uchrashuvida ishtirok etishdi.
Universitet "Ekologiya va huquq" fakulteti "Yurisprudensiya" ta’lim yo‘nalishi talabalari Oliy Majlis Senatida bo‘ldilar.
Shu kuni Senatning Yoshlar, xotin-qizlar, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasi tomonidan “Senator va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuvda yoshlarga Senat faoliyati, Senat huzuridagi Yoshlar parlamenti, qonunchilikdagi yangiliklar, yurtimizda yoshlarga berilayotgan e’tibor, yaratilayotgan imkoniyatlar va ularning samaralari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, yoshlar bilan suhbat davomida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil iqtisodiyot” yilida amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Farmoni loyihasi yuzasidan o‘zaro fikr almashildi. Faol yoshlar tomonidan loyiha bo‘yicha bir qator muhim tashabbus va takliflar bildirildi.

Студенты направления «юриспруденция» приняли участие во встрече «Сенатор и молодежь»
Студенты направления образования «юриспруденция» факультета экологии и права посетили Сенат Олий Мажлиса
В этот день комитет сената по делам молодежи, женщин, культуры и спорта организовал встречу «Сенатор и молодежь».
Также в ходе беседы с молодежью состоялся обмен мнениями по проекту Указа Президента Республики Узбекистан «О Государственной программе по реализации Стратегии «Узбекистан – 2030» в Год охраны окружающей среды и «зеленой» экономики.  Активная молодежь высказала ряд важных инициатив и предложений по проекту.
На встрече молодежи была представлена подробная информация о деятельности Сената, Молодежного парламента при Сенате, нововведениях в законодательстве, внимании, оказываемом молодежи в нашей стране, создаваемых возможностях и их результатах.