Sirdaryo viloyati Guliston shahrida Sirdaryo viloyati hokimi o‘rinbosari Otabek Mavlonberdiyev hamda "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti fakultet dekani Aziz Inamov va mazkur universitetning Sirdaryolik talabalari bilan ochiq va samimiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
13.01.2026
Tadbir davomida talabalarning o‘qish jarayoni, ijtimoiy faolligi, bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, kelgusidagi rejalari hamda dolzarb muammolari yuzasidan fikr-mulohazalari tinglandi.
Uchrashuv doirasida talabalar tomonidan bildirilgan taklif va tashabbuslar, shuningdek, mavjud muammolar atroflicha o‘rganildi.
Uchrashuv yakunida ishtirokchilar kelgusida ham shunday muloqotlarni tizimli ravishda tashkil etish, yoshlar bilan ishlash samaradorligini yanada oshirish borasida o‘zaro fikr almashdilar.

В городе Гулистане Сырдарьинской области состоялась открытая и искренняя встреча заместителя хокима Сырдарьинской области Отабека Мавлонбердиева с деканом факультета Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" Азизом Инамовым и студентами этого университета из Сырдарьи.
В ходе мероприятия были заслушаны мнения студентов об учебном процессе, социальной активности, содержательной организации свободного времени, планах на будущее и актуальных проблемах.
В рамках встречи были подробно изучены предложения и инициативы, выдвинутые студентами, а также существующие проблемы.
По итогам встречи участники обменялись мнениями о систематической организации подобных диалогов и дальнейшем повышении эффективности работы с молодежью.