Ma’naviy-ma’rifiy tadbir
2025 yil 13-yanvar kuni Yer resurslari va kadastr fakultetida «Vatanga sadoqat, jasorat va harbiy xizmatning ulug‘vor ahamiyati» mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbirda  Mudofaa vazirligi faxriylar ishlari bo‘yicha kengashi raisi o‘rinbosari polkovnik- V.Radjabov , faxriylar kengashi faollari podpolkovnik M.Abdullaev, M.Mirjaparovlar hamda fakultet dekani o‘rinbosarlari S.Abduraxmonov, S.Xikmatullaev, xotin –qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchilari Z.Xafizova, F.Yusupova , Ch.Oxunboboeva va fakultetlarining barcha talabalari hamda professor-o‘qituvchilari qatnashdilar.
Tadbirni fakultet dekan o‘rinbosari S.Abduraxmonov ochib berdi. Shundan so‘ng Polkovnik V. Radjabov, M.Abdullaev, M.Mirjaparovlar so‘zga chiqdilar va ular harbiy xizmat davomida orttirgan tajribasi, Vatanni himoya qilishning sharafli burchi hamda yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalashning ahamiyati haqida gapirib o‘tdilar. SHuningdek, tadbir davomida boshqa ishtirokchilar tomonidan ham mazmunli fikr-mulohazalar bildirildi.
Ushbu tadbir talabalarda Vatanga muhabbat, jasorat va fidoyilik tuyg‘ularini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Духовно-просветительское мероприятие
13 января 2025 года на факультете земельных ресурсов и кадастра состоялось духовно-просветительское мероприятие на тему "Преданность Родине, мужество и великое значение военной службы". В мероприятии приняли участие заместитель председателя Совета по делам ветеранов Министерства обороны полковник В.Раджабов, активисты Совета ветеранов подполковник М.Абдуллаев, М.Миржапаров, а также заместители декана факультета С.Абдурахмонов, С.Хикматуллаев, советники декана по делам женщин З.Хафизова, Ф.Юсупова, Ч.Охунбобоева, а также все студенты и преподаватели факультетов.
Мероприятие открыл заместитель декана факультета С.Абдурахмонов. Затем выступили полковник В. Раджабов, М. Абдуллаев, М. Миржапаров, которые рассказали об опыте, накопленном во время военной службы, почетном долге защиты Родины и важности воспитания молодого поколения в духе патриотизма. В ходе мероприятия другие участники также высказали содержательные мнения.
Данное мероприятие послужит дальнейшему укреплению у студентов чувства любви к Родине, мужества и самоотверженности.