Talabalar g‘alaba bog‘ida
Joriy yilning 13- yanvar kuni Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti"Milliy tadqiqot universiteti "Ekologiya va huquq" fakulteti tyutorlar boshchiligida fakultetning faol talabalari bilan "G‘alaba bog‘i"ga tashrif uyushtirildi.
Prezidentimiz tomonidan "G‘alaba bog‘i" 2020-yili barpo etildi.
"G‘alaba bog‘i" majmuasi va uning hududida joylashgan ikkinchi jahon urush davridagi holati aks etilgan.
"Shon sharaflar" davlat muzeyidagi urush va uning oqibatlari, harbiy texnika, O‘zbekiston xalqining front va front ortida ko‘rsatgan jasorati, mashaqqatli mehnati , tarixiy fakt va voqealar o‘z ifodasini topgan.Talabalar o‘zlariga kerakli ma’lumotlarga ega bo‘lishdi.

Студенты в Парке Победы
13 января текущего года в Национальном исследовательском университете "Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства" под руководством тьюторов факультета "Экология и право" с активными студентами факультета был организован визит в "Парк Победы."
Парк Победы был создан Президентом в 2020 году.
Комплекс "Парк Победы" и состояние расположенного на его территории во время Второй мировой войны.
Война и ее последствия, военная техника, мужество, проявленное народом Узбекистана на фронте и в тылу, тяжелый труд, исторические факты и события нашли свое отражение в Государственном музее славы.