14- yanvar “Vatan himoyachilari” kuni
Joriy yilning 14 –yanvar kuni “Gidromelioratsiya” fakulteti talabalari uchun ga “Vatan himoyachilari kuni” ga bag‘ishlangan tadbir tashkil etildi.
Tadbirga, Davlat Xavfsizlik xizmati chegara qo‘shinlari faxriylari: zaxiradagi podpolkovnik A.Ch.Bo‘riyev va zaxiradagi mayor G‘.Q. Dehqonovlar tashrif buyurishdi.
Tadbir fakultet dekani J. Ishchanov tomonidan bayramona ochib berildi va mehmonlar o‘z ma’ruzalarida 14 - yanvar - mamlakatimizda tinchlik va osoyishtalikni ta’minlash, xalqimizning osoyishta hayoti uchun jonini tikkan insonlarni e’tirof etish imkoniyati ekanligi va bu bayram - nafaqat harbiylar uchun, balki yurt tinchligini saqlashga hissa qo‘shayotgan har bir vatandosh uchun ham qadrli bayram ekanligini ta’kidlab o‘tishdi.
Bunday tadbirlar talabalar qalbida yurt himoyachilariga hurmat va ehtirom ko‘rsatish, milliy g‘urur va vatanparvarlik hissini yanada kuchaytiradi.
“Gidromelioratsiya” fakulteti xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchisi Z.F. Beknazarova va fakultet tyutori G. Axmedjanovalar axboroti Universitet matbuot xizmati

14 января - День защитника Отечества
14 января этого года для студентов факультета "Гидромелиорация" было организовано мероприятие, посвященное "Дню защитника Отечества".
На мероприятии присутствовали ветераны пограничных войск Службы государственной безопасности: подполковник запаса А.Ч. Буриев и майор запаса Г.К. Дехканов.
Мероприятие было торжественно открыто деканом факультета Ж. Ишчановым, и в своих выступлениях гости отметили, что 14 января - это возможность отметить тех, кто посвятил свою жизнь обеспечению мира и спокойствия в нашей стране, мирной жизни нашего народа, и что этот праздник ценен не только для военнослужащих, но и для каждого соотечественника, вносящего свой вклад в сохранение мира в стране.
Такие мероприятия еще больше укрепляют в сердцах студентов чувство уважения и почтения к защитникам Родины, национальной гордости и патриотизма.
Информация советника декана по вопросам женщин факультета "Гидромелиорация" З.Ф. Бекназаровой и тьютора факультета Г. Ахмеджановой Пресс-служба университета